78 ex-membri ai PCRM și 13 veterani ai războiului de pe Nistru au aderat la Mișcarea Respect Moldova
78 ex-membri ai PCRM și 13 veterani ai războiului de pe Nistru au aderat, în acest weekend, la Partidul Politic Mișcarea Respect Moldova, anunță liderul acestei formațiuni, Eugeniu Nichiforciuc.
„Mai mulţi vorbitori din rândul noilor membri au accentuat că la baza deciziei lor de aderare a stat faptul că Partidul Politic Mişcarea Respect Moldova este un partid care se deosebeşte radical de alte formaţiuni politice, deoarece pune la baza tuturor acţiunilor sale respectul faţă de ţară, faţă de cetăţeni. Ei s-au arătat încrezuţi că Partidul Politic Mişcarea Respect Moldova are în faţă un mare viitor şi că are posibilitatea reală de a contribui la schimbarea în bine a situaţiei din ţară.
Conducerea Partidului Politic Mişcarea Respect Moldova a salutat venirea noilor membri, menţionând că acum este necesară consolidarea eforturilor tuturor cetăţenilor care au capacitatea, dar şi dorinţa de a se implica şi de a contribui la dezvoltarea Republicii Moldova ca stat democratic şi cu un înalt nivel de prosperitate. De asemenea, s-a menţionat că în ultima perioadă Partidul Politic Mişcarea Respect Moldova a devenit un veritabil punct de atracţie pentru mulţi cetăţeni, care vor să se implice şi să schimbe în bine starea de lucruri în țara noastră”, se arată în mesajul liderului formațiunii.
78 ex-membri ai PCRM și 13 veterani ai războiului de pe Nistru au aderat la Mișcarea Respect Moldova
Partidul Mișcarea Respect Moldova a fost fondat în aprilie 2023. Eugeniu Nichiforciuc declara că apariția acestei formațiuni ar fi „o necesitate dictată de situația concretă în care ne-am pomenit”.