Căldura afectează și stratul de asfalt de pe drumurile naționale
Temperaturile extreme dau bătăi de cap, inclusiv drumarilor. Ieri din cauza căldurii excesive, șoferii au sesizat că plăcile de beton de pe traseul Chișinău – Bălți s-au ridicat.
Citește și: Autoritățile solicită utilizarea rațională a resurselor de apă
În această noapte, problema a fost remediată, anunță Administrația de Stat a Drumurilor, care îndeamnă șoferii să fie prudenți la drum și să sesizeze structurile abilitate în cazul în care sunt atestate asemenea probleme.