Cristina Gherasimov s-a întâlnit cu ambasadoarea Germaniei în țara noastră
Viceprim-ministra Cristina Gherasimov a avut o întrevedere la Casa Guvernului cu Margret Uebber, ambasadoarea Germaniei în Republica Moldova.
„Progresul Republicii Moldova în implementarea ultimelor trei recomandări ale Comisiei Europene și prioritățile Guvernului în ceea ce privește agenda de integrare europeană, au fost printre subiectele abordate în cadrul întâlnirii pe care am avut-o ieri, la Casa Guvernului, cu Margret Uebber, ambasadoarea Germaniei în Republica Moldova. Am exprimat recunoștința noastră față de sprijinul constant oferit, atât în procesul de integrare europeană, cât și prin intermediul proiectelor de modernizare a Republicii Moldova. Suntem hotărâți să lucrăm în continuare pentru a consolida și mai mult parteneriatul nostru”, a scris oficiala pe pagina sa de Facebook.