Doi autori moldoveni s-au calificat pentru premiul polonez „Angelus”
Cartea „Grădina de sticlă”, scrisă de Tatiana Țîbuleac, și cartea „Pe Contrasens”, scrisă de Oleg Serebrian, s-au calificat pentru premiul polonez Angelus pentru literatură din Europa Centrală. Despre acest fapt a anunțat editura Cartier, scrie diez.md
Potrivit informațiilor, lista lungă a câștigătorilor va fi anunțată în luna iunie 2024, lista scurtă a căștigătorilor – în luna septembrie 2024, iar câștigătorul final – în luna octombrie 2024.