X

Doi moldoveni sunt în primii 7 la Grand Slam-ul de Judo de la Paris

Judocanii moldoveni Mihail Latîșev și Adil Osmanov s-au clasat printre primii șapte la turneul de Grand Slam de la Paris, a anunțat Comitetul Național Olimpic.

Judocanul Mihail Latîșev a ocupat locul 5 la Grand Slam-ul de la Paris. Acesta i-a învins pe chilianul Jorge Perez, ucraineanul Mykhailo Svidrak, germanul Timo Cavelius și kazahul Abylaikhan Zhubanazar.

Citeşte şi: Cristina Gherasimov a depus jurământul de învestire în funcția de viceprim-ministră pentru integrare europeană – Stiripesurse.md

În meciul pentru medalia de bronz a categoriei de greutate 81 kg, Latîșev a cedat în fața canadianului Francois Gauthier Drapeau.

La 73 kg, Adil Osmanov a repurtat 4 victorii, cu portughezul Thelmo Gomes, americanul Jack Yonezuka, spaniolul Jorge Cano Garcia și mongolul Erdenebayar Batzaya.

A fost învins de georgianul Giorgi Chikhelidze și kosovarul Akil Gjakova, care au urcat pe podium. Adil s-a clasat pe locul 7.

Tags: Adil OsmanovGrand SlamjudoMihail Latîșevparis