X

Dragoș Marinescu a câştigat argintul la Campionatul European de taekwondo Under 21

Dragoș Marinescu, luptător de taekwondo din Republica Moldova, a cucerit medalia de argint la Campionatul European Under 21, care s-a desfășurat la București, scrie infoprut.ro

Potrivit Comitetului Național Olimpic și Sportiv de la Chișinău, în finala categoriei de greutate +87 kg, luptătorul din Republica Moldova a fost învins de grecul Sotirios Michopoulos. Dragoș Marinescu a repurtat victorii în fața grecului Petros Bouklas, turcului Aziz Saglam și cipriotului Petros Andreou.

Menționăm că luptătorul din Chișinău a participat anul curent la Jocurile Europene de la Cracovia-Malopolska.

Citeşte şi: Preoții din Moldova au fost sancționați pentru mesajele pro-război – Stiripesurse.md

Tags: Campionatul European Under 21Dragoș MarinescuTaekwondo
Categorii: SportȘtirile zilei