X

FOTO/ Atleta Zalina Marghieva a strălucit la cea de-a cincea participare a sa la Jocurile Olimpice

Zalina Marghieva a participat la proba aruncarea ciocanului. Din păcate, ea nu a înregistrat un rezultat suficient de bun pentru a se califica în finală.

Zalina participă pentru a cincea oară la Jocurile Olimpice.

Aceasta a concurat în Grupa B a calificărilor, la proba aruncarea ciocanului.

Pe Stade de France, Marghieva a început cu stângul. Prima ei aruncare nu a fost trecută în clasament, întrucât a fost una eșuată.

Aruncarea cea mai bună a olimpicei noastre a fost 67.84 metri, clasându-se pe locul 10 al Grupei B.

Câștigătoarea grupei a fost finlandeza Krista Tervo, aruncarea ei a numărat 74,79 metri.

Tags: aruncarea ciocanuluiJocurile olimpiceZalina Marghieva