La un pas de medalia olimpică: Judocanul Denis Vieru trece în sferturile de finală a Jocurilor Olimpice
Judocanul moldovean Denis Vieru a ajuns în semifinalele Jocurilor Olimpice de la Paris. El a trecut în optimi de finlandezul Luukas Saha și în sferturi de sârbul Stranhija Buncic, la categoria de 66 kilograme.
„Judocanul Denis Vieru (66 kg) a acces în semifinalele Jocurilor Olimpice de la Paris!”, se menționează într-un mesaj publicat pe pagina de Facebook a Comitetului Național Olimpic.
Citește și: Georgianca Nino Salukvadze, prima femeie care a participat la zece ediţii ale la Jocurile Olimpice
În semifinale, (ora 17:00 – MD) Denis Vieru îl va întâlni pe campionul olimpic, japonezul Hifumi Abe.
![FOTO | Victorie pentru judocanul Denis Vieru: S-a calificat în semifinalele Jocurilor Olimpice de la Paris FOTO | Victorie pentru judocanul Denis Vieru: S-a calificat în semifinalele Jocurilor Olimpice de la Paris](https://media.radiochisinau.md/image/202407/640x/241303-199379.jpg)
![FOTO | Victorie pentru judocanul Denis Vieru: S-a calificat în semifinalele Jocurilor Olimpice de la Paris FOTO | Victorie pentru judocanul Denis Vieru: S-a calificat în semifinalele Jocurilor Olimpice de la Paris](https://media.radiochisinau.md/image/202407/640x/241300-199379.jpg)
![FOTO | Victorie pentru judocanul Denis Vieru: S-a calificat în semifinalele Jocurilor Olimpice de la Paris FOTO | Victorie pentru judocanul Denis Vieru: S-a calificat în semifinalele Jocurilor Olimpice de la Paris](https://media.radiochisinau.md/image/202407/640x/241301-199379.jpg)
![FOTO | Victorie pentru judocanul Denis Vieru: S-a calificat în semifinalele Jocurilor Olimpice de la Paris FOTO | Victorie pentru judocanul Denis Vieru: S-a calificat în semifinalele Jocurilor Olimpice de la Paris](https://media.radiochisinau.md/image/202407/640x/241296-199379.jpg)
![FOTO | Victorie pentru judocanul Denis Vieru: S-a calificat în semifinalele Jocurilor Olimpice de la Paris FOTO | Victorie pentru judocanul Denis Vieru: S-a calificat în semifinalele Jocurilor Olimpice de la Paris](https://media.radiochisinau.md/image/202407/640x/241299-199379.jpg)
![FOTO | Victorie pentru judocanul Denis Vieru: S-a calificat în semifinalele Jocurilor Olimpice de la Paris FOTO | Victorie pentru judocanul Denis Vieru: S-a calificat în semifinalele Jocurilor Olimpice de la Paris](https://media.radiochisinau.md/image/202407/640x/241298-199379.jpg)
![FOTO | Victorie pentru judocanul Denis Vieru: S-a calificat în semifinalele Jocurilor Olimpice de la Paris FOTO | Victorie pentru judocanul Denis Vieru: S-a calificat în semifinalele Jocurilor Olimpice de la Paris](https://media.radiochisinau.md/image/202407/640x/241297-199379.jpg)
![FOTO | Victorie pentru judocanul Denis Vieru: S-a calificat în semifinalele Jocurilor Olimpice de la Paris FOTO | Victorie pentru judocanul Denis Vieru: S-a calificat în semifinalele Jocurilor Olimpice de la Paris](https://media.radiochisinau.md/image/202407/640x/241302-199379.jpg)