La un pas de o nouă tragedie: Un băiețel de trei ani a ajuns la spital după ce s-a electrocutat
Un băiețel de trei ani a ajuns la spital după ce s-a electrocutat. Tragedia a avut loc pe 24 iulie, în localitatea Izbiște din raionul Criuleni.
Ofițera de presă a IP Criuleni, Elena Băetrău, ne-a spus că poliția a fost sesizată de către mama copilului. Micuțul s-ar fi apucat de un cablu electric ce era prin preajmă, iar în acel moment s-a electrocutat la mână, potrivit tv8.md.
Citește și : O comisie specială parlamentară va identifica măsuri pentru depășirea crizei din agricultură
Băiatul se află în afara oricărui pericol pentru viața și sănătatea sa, însă a fost transportat la Institutul Mamei și Copilului din mun. Chișinău, pentru supraveghere medicală.