Mai multe străzi din Chişinău rămân fără apă
Mai mulți locuitori ai capitalei rămân astăzi, 30 iulie și în următoarele zile, fără apă, în legătură cu executarea unor lucrări planificate, anunță Apă Canal Chișinău.
Care sunt adresele și graficul sistărilor:
Mai multe străzi din Chişinău rămân fără apă
Sistările au loc în legătură cu executarea lucrărilor planificate, de către S.A. „Apă-Canal Chişinău”.
Miercuri, 31 iulie, în intervalul 09:00 – 23:00, vor rămâne fără apă la robinet consumatorii de pe următoarele străzi: Grenoble, 110-130, (inclusiv cu fracţii); Costiujeni 6-76, Jubiliară, și stradelele Jubiliară, Sf. Petru, Sf. Ion, Sf. Pavel, Plailui și stradelele Plaiului, I. Gohber, V. Alecsandri, M. Eminescu, I. Creangă.
Sistările au loc în legătură cu executarea lucrărilor planificate la rețeaua cu D-600, de pe str. Grenoble, 128, de către S.A. „Apă-Canal Chişinău”.
Mai multe străzi din Chişinău rămân fără apă
La fel, miercuri, 31 iulie, în intervalul 09:00 – 17:00, consumatorii de pe următoarele străzi: Kiev,3; 3A; 5; 5a vor rămâne fără apă la robinet.
Sistările au loc în legătură cu executarea lucrărilor planificate, de către S.A. „Apă-Canal Chişinău”.
Joi, 1 august, în intervalul 09:00 – 17:00, vor rămâne fără apă la robinet consumatorii de pe următoarele străzi: M. Sadoveanu, 2, 2/5. Sistările au loc în legătură cu executarea lucrărilor planificate, de către S.A. „Apă-Canal Chişinău”.
La fel, joi, 1 august, de la orele 09.00 până la orele 20.00, în legătură cu executarea lucrărilor planificate, înlocuirea vanelor din or. Sîngera, str. M. Eminescu, S.A. „Apă-Canal Chişinău” va întrerupe furnizarea apei potabile pe următoarele străzi: Plămădeală; st-la A. Mateevici; M. Eminescu; Muncești; Dealul Leului, 1-14; A. Mateevici,56-74; N. Donici; M. Cel Batrîn; Nucarilor; Dacia; T. Ciorbă; N. Titulescu; Vatra; N. Sulac; Alba Iulia; N. Iorga; M. Basarab; Voluntarilor; M. Drăgan; N. Inculeț; Trandafirilor; C. Porumbescu; E. Loteanu; Doina și Ion Aldea-Teodorovici.
Mai multe străzi din Chişinău rămân fără apă
Tor joi, 1 august, în intervalul 09:00 – 17:00, vor rămâne fără apă la robinet consumatorii de pe următoarele străzi: N. Dimo, 11-13, inclusiv cu fracții; N.Dimo, 16-24; Braniștii,13-19.
Sistările au loc în legătură cu executarea lucrărilor planificate, de către S.A. „Apă-Canal Chişinău”.
Totodată, la 1 august 2024, fără apă vor fi consumatorii din or. Durlești, de pe următoarele străzi: Livezilor, 2-68, 1-43; st-la I Livezilor; st-la II Livezilor; Ștefan Vodă; Tudor Vladimirescu, 65-71.
Mai multe străzi din Chişinău rămân fără apă
Sat Budești, Chișinăului,16-34; I.Creangă, 26-46,21-39.
Sistările au loc în legătură cu executarea unor lucrări de înlocuire a robinetelor şi apometrelor de către S.A. „Apă-Canal Chişinău”.
„Ne cerem scuze faţă de consumatorii care vor fi afectaţi de lipsa apei potabile şi îi asigurăm că echipele care execută lucrările vor face tot posibilul pentru finalizarea intervenţiilor şi reluarea furnizării apei potabile în cel mai scurt timp. Totodată, rugăm toţi consumatorii afectaţi de această oprire să-şi asigure rezerva minimă de apă pentru consum şi uz casnic pe perioada întreruperii furnizării apei”, menționează Apă Canal Chișinău.