„La data de 14.07.2023, aproximativ la ora 00:30, polițiștii au fost sesizați precum că, pe strada Liviu Deleanu, la o stație PECO este gălăgie. Ajunși la fața locului, polițiștii au depistat un grup de aproximativ 10 persoane care se băteau între ei. Ulterior, a fost solicitat și a intervenit în ajutor încă 2 echipaje BPRO. În cadrul documentării, persoanele au fost identificate 8 persoane, acestea s-au dovedit a fi cu vârstele cuprinse între 20 și 42 de ani, care din intenții huliganice au agresat fizic și verbal alte 4 persoane (2 tinere și doi bărbați), cu vârstele de 30 și 43 ani.
Cazul a fost înregistrat, iar persoanelor care au avut de pătimit le-a fost data îndreptare la CML pentru a stabili cu ce leziuni s-au ales.
Polițiștii IP Buiucani acumulează informații și stabilesc toate circumstanțele”, a declarat pentru UNIMEDIA, Natalia Stati, ofițera de presă a IP Chișinău.
Citeşte şi: EXCLUSIV. Va colabora Vlad Filat cu Diana Șoșoacă pentru proiectul Unirii Moldovei cu România?
Citeşte şi: Ce țări NATO ar sări primele în ajutorul României în cazul unui atac – Stiripesurse.md