X

Milsami Orhei și Zimbru Chișinău au fost eliminate din cupele europene

Milsami Orhei și Zimbru Chișinău au fost eliminate din cupele europene inter-cluburi. Ambele echipe din Republica Moldova nu au putut trece de Turul 2 preliminar al Ligii Conferințelor.

După ce au remizat în prima manșă la Orhei cu FC Astana, scor 1:1, “vulturii roșii” au pierdut în Kazahstan cu scorul de 0:1. Singurul gol al meciului jucat la Almatî a fost marcat de croatul Marin Tomasov în minutul 59, potrivit moldova1.md.

Și Zimbru Chișinău și-a luat la revedere de la cupele europene inter-cluburi. “Galben-verzii” au pierdut și partida-retur cu Ararat-Armenia Erevan. După ce au fost învinși pe teren propriu cu 0:3, discipolii lui Lilian Popescu au cedat în deplasare cu scorul de 1:3. Pentru gazde au înscris Tenton Yenne, Artur Serobian și Jonathan Duarte. Golul chișinăuenilor a fost marcat de nigerianul Justice Ohajunwa în repriza secundă.

Tags: MilsamiorheiZimbru Chișinău