X

Naționala de fotbal a Moldovei a remizat în amicalul cu Austria

Naționala de fotbal a Moldovei a remizat în amicalul cu Austria de la Linz, scor 1-1. Vitalie Damașcan a deschis scorul în minutul trei după o gafă a portarului Daniel Bachmann, iar Michael Gregoritsch a egalat în minutul 50.

Selecționerul Sergiu Cleșcenco a folosit următorii jucători: Railean, Baboglo (Jardan 73), Posmac, Marandici, Moțpan (M.Platica 61), Nicolaescu (Postolachi 61), Damașcan (S.Cojocari 61), M.Cojocaru, Crăciun, Revenco (Stînă 77), Rață (Bogaciuc 73).

Citeşte şi: O altă durere de cap pentru autorităţi: Capacitatea redusă a gazoductului transbalcanic

Selecționata Moldovei are un moral bun înaintea partidei din deplasare cu Insulele Feroe, programată pe 10 septembrie de la ora 19:00.

Meciul va conta pentru preliminariile Campionatului European din 2024.

Tags: AustriafotbalR. Moldova
Categorii: Sport