X

Polițiști de frontieră moldoveni au cucerit medalii în cadrul a două competiții internaționale

În acest weekend polițiștii de frontieră au urcat pe podiumul de premiere în cadrul a două competiții internaționale.

Polițista de frontieră, Bezede Dimitriana, a cucerit prima poziție la proba sportivă de aruncarea greutății în cadrul Campionatului Țărilor Mici ale Europei din Gibraltar. Sportiva a înregistrat un rezultat impresionant de 17m și 68cm, demonstrând încă o dată dedicarea și talentul ei.

Un alt rezultat frumos a fost înregistrat de polițistul de frontieră, Mardare Andrian, care a ocupat locul 2 la proba sportivă de aruncarea suliței la Continental Tour Silver din Madrid. Andrian a reușit un rezultat remarcabil de 81.47m, aducându-ne încă o medalie.

Tags: competitii internationalePolitia de Frontiera a R. Moldovapolitiști premiati