X

Procurorii moldoveni sunt mai buni decât cei din România. La fotbal!

O echipă formată din angajații Procuraturii Generale a câștigat locul I la competiția de minifotbal „Cupa Magistraților”, organizată în premieră la Chișinău de către de Asociația Sportivă a Procurorilor din România (ASPR).

La cea de-a XXVI-a ediție a competiției de minifotbal „Cupa magistraților”, care a avut loc în perioada 29 – 30 septembrie, au participat în total 24 de echipe, dintre care 23 erau formate de magistrați din România, transmite Știri.md.

Citeşte şi: Cât va costa construcţia noului port de la Giurgiuleşti – Stiripesurse.md

Selecționata Procuraturii R. Moldova la minifotbal s-a clasat pe locul I, după finala cu echipa DNA. Locul III a fost obținut de reprezentanții DIICOT, iar locul IV – de magistrații reprezentanții Iașiului.

Procuratura Generală a R. Moldova participă al patrulea an consecutiv la acest eveniment.

Tags: Asociația Sportivă a Procurorilor din România (ASPR)chisinauCupa MagistrațilorfotbalMoldovaprocuroriRomania
Categorii: JustiţieSportȘtirile zilei