Se ridică plăcile de beton din cauza căldurii
Din cauza temperaturilor extreme, pe anumite porțiuni de drumuri apar deteriorări și se ridică plăcile de beton.
Citește și: Investiții coreene în Moldova
Potrivit ministrului Infrastructurii și Dezvoltării Regionale, Andrei Spînu, drumarii s-au mobilizat repede, pe timp de noapte ca să rezolve această problemă și să prevină orice situație neplăcută.
„Deocamdată se lucrează pe M5, km 200 raionul Călărași unde aseară s-au creat toate condițiile ca circulația să fie sigură și pe porțiunea de pe drumul M3, km 10 lângă Băcioi”, a menționat Spînu.
Șoferii sunt îndemnați să fie prudenți la drum.