X

Sheriff Tiraspol a jucat primul meci din play-off-ul Ligii Europa

Sheriff Tiraspol a încheiat la egalitate, în deplasare, cu campioana Insulelor Feroe, KÍ Klaksvík, în primul meci din play-off-ul Ligii Europa.

Scorul a fost 1-1, iar acesta a fost al 160-lea meci al Sheriff Tiraspol în cupele europene, transmite NewsMaker.

Bilanțul echipei este de 49 de victorii, 45 de egalități și 66 de înfrângeri. Returul va avea loc pe 31 august, la Tiraspol.

În ediția din acest an a cupelor europene, Sheriff a mai jucat două etape preliminare de Champions League.

În primul tur, Sheriff a trecut de Farul Constanța (România) cu scorul general de 3-1: 0-1 în deplasare și 3-0 (după prelungiri) la Tiraspol.

În turul doi a fost eliminată de campioana Israelului, Maccabi Haifa, după 1-0 acasă și 1-4 (1-2), în prelungiri, în deplasare.

De asemenea, Sheriff a trecut în turul trei preliminar al Ligii Europa de gruparea BATE Borisov, 5-1 acasă și 2-2 în deplasare.

Tags: KÍ KlaksvíkLiga EuropaSheriff Tiraspol
Categorii: SportȘtirile zilei