Un bărbat a decedat după ce a căzut în gol la un șantier de construcții
Tragedie pe un șantier de construcție de pe strada Grenoble, din orășelul Codru. Un bărbat de 61 de ani a murit după ce a căzut în gol. Incidentul a avut loc în seara zilei de 18 iulie, în timp ce victima se afla la muncă, scrie radiomoldova.md.
![](https://storage.radiomoldova.md/images/72d24b5f-ea8a-4581-ae6a-7fce2adaf88d.jpg)
Potrivit ofițerului de presă al Direcției de Poliție din municipiul Chișinău, Natalia Stati, la fața locului a intervenit un echipaj al Poliției și ambulanța.
Citește și: L-au chemat pe Recean în Parlament. Comuniștii și socialiștii cer explicații
Oamenii legii au stabilit că victima activa ca macaragiu pe șantierul de construcție. Acesta a căzut de la înălțime, iar în urma traumatismelor primite a decedat la fața locului.
Cadavrul bărbatului a fost transportat la Centrul de Medicină Legală pentru a se stabili cauza exactă a decesului.
Pe cazul dat a fost inițiată o anchetă pentru stabilirea tuturor circumstanțelor.