Vacanța prelungită luat sfârșit – elevii revin de mâine la școală
De joi, 11 ianuarie, copiii şi elevii se întorc la ore în toate cele 332 de instituţii de învăţământ din capitală: şcoli, grădinițe, şcoli sportive şi centre extrașcolare, anunță Primăria Chișinău.
Citește și Situația din Chișinău – în atenția Avocatului Poporului
Conducătorii instituțiilor educaționale vor organiza recuperarea orelor din 9-10 ianuarie 2024 pentru elevii din toate instituțiile de învățământ primar și secundar, publice și private, inclusiv din învățământul extrașcolar, conform unui plan instituțional.
Primăria Chișinău îi îndeamnă pe părinți să fie receptivi la necesitatea recuperării orelor, având în vedere importanța procesului educațional.
Amintim că, din cauza condițiilor meteorologice nefavorabile, CSE Chișinău a decis luni sistarea activității instituțiilor educaționale, școli și grădinițe, din Chișinău până joi, 11 ianuarie.