X

Vadim Raţă ne-a adus victoria în amicalul cu San Marino

Mijlocaşul Vadim Raţă, jucătorul celor de la Universitatea Cluj, liderul la zi al Superligii din România, a marcat golul prin care naţionala de fotbal a Republicii Moldova a învins San Marino cu scorul de 1-0, marţi, într-un meci amical desfăşurat la Chişinău.

Vezi şi: VIDEO – Harris îl pune pe Trump în defensivă într-o dezbatere aprinsă – Stiripesurse.md

Raţă a înscris în min. 10, potrivit site-ului FMF, jucând 62 de minute.

Victor Bogaciuc, mijlocaşul echipei Oţelul Galaţi, l-a înlocuit pe Raţă, dar s-a accidentat şi a fost înlocuit după numai cinci minute. Atacantul Maxim Cojocaru (Oţelul) a jucat din minutul 74.

Meciul cu San Marino a fost al 287-lea pentru naţionala Moldovei, care are 58 de victorii, 67 de egaluri şi 162 de înfrângeri, cu un golaveraj negativ, 233-480.

Moldova va juca următorul meci pe 10 octombrie, acasă, cu Andorra, în Liga Naţiunilor.

Tags: amicalSan MarinoVadim Rață