X

Naţionala noastră de fotbal a scos un egal nesperat în Polonia

Federația Moldovenească de Fotbal anunță că ieri-seară, 15 octombrie, Naționala Moldovei a avut o prestație extraordinară contra selecționatei din Polonia, într-un meci extrem de important din preliminariile Campionatului European 2024. Acesta s-a încheiat la egalitate, 1-1.

Potrivit Federației, Ion Nicolaescu a marcat golul său cu numărul 14 la Națională, deschizând scorul în minutul 26, transmite Știri.md.

Citeşte şi: Majoritatea moldovenilor susţin aderarea la Uniunea Europeană – Stiripesurse.md

Moldova a condus Polonia la pauză cu 1-0, dar gazdele au egalat în debutul reprizei secunde. După acest rezultat, Moldova păstrează șanse de calificare la EURO 2024.

În ultimele două meciuri din preliminarii, Naționala noastră va întâlni Albania acasă și Cehia în deplasare.

Meciul cu Polonia a fost al 279-lea pentru Naționala Moldovei. Reprezentativa noastră a înregistrat 54 de victorii, 65 de egalități și 160 de înfrângeri.

Tags: Campionatului European 2024fotbalMoldovaPolonia
Categorii: SportȘtirile zilei