Președinta secției de votare din satul Gradiște, raionul Cimișlia, a decedat pe 5 noiembrie. Aceasta a acuzat dureri în regiunea pieptului și a fost transportată la spital, unde a murit.
Potrivit reprezentantei Inspectoratului General al Poliției (IGP), Diana Fetco, cazul a fost înregistrat în jurul orei 08:30, în satul Gradiște din raionul Cimișlia.
Citeşte şi: Vladimir Voronin ar fi fost internat în spital – Stiripesurse.md
Femeia de 39 de ani, originară din aceeași localitate, s-a plâns de dureri în regiunea pieptului. A fost chemată o ambulanță, care a preluat-o pe femeie și a transportat-o la Spitalul Raional Cimișlia, în terapie intensivă.
La scurt timp, din păcate, aceasta a decedat.
Citeşte şi: Ce se mai aude despre televiziunile suspendate ale lui Șor și Plahotniuc