Unde mergem în weekend să privim fotbal

Publicat:

Unde mergem în weekend să privim fotbal

Site-ul FMF vă prezintă programul fotbalistic pentru acest weekend. Vineri, sâmbătă,  duminică și luni vom putea urmări meciurile etapei 1 din cadrul Campionatului Moldovei la fotbal, Super Liga, Faza II, partidele etapei 1 a Ligii 1, Faza II dar și jocurile din Ligile de juniori, junioare și copii.

 Super Liga, faza II, etapa 3


Sâmbătă, 30 martie

Zimbru Chișinău – CSF Bălți (Chișinău, stadionul Zimbru, ora 17:00)

Accesul pe stadion va fi în baza biletelor, care pot fi procurate în casele stadionului Zimbru. Prețul unui bilet – 50 lei. Copiii si adolescentii, pensionarii, militari, veterani de război care vor prezenta  documente respective la intrarea pe stadion vor avea acces gratuit.

 Citește și: Bronz pentru Moldova la Campionatul Mondial WDSF, dansuri sportive

Duminică, 31 martie

FC Petrocub Hîncești – Dacia Buiucani Chișinău (Hîncești, stadionul Municipal, ora 16:00)

Accesul la meci este LIBER.

 

Milsami Orhei – FC Sheriff Tiraspol (Orhei, complexul sportiv raional, ora 18:00)

Accesul la meci este LIBER.

 

Liga 1, faza II, etapa 3

Grupa 1

Vineri, 29 martie

Spartanii Sportul – Saksan Ceadîr-Lunga (Chișinău, stadionul Real Succes, ora 15:00)

 

Sâmbătă, 30 martie

FC Speranța Drochia – Victoria Chișinău (Drochia, stadionul Orășenesc, ora 15:00)

Univer Comrat – FC Florești (Comrat, stadionul Orășenesc, ora 15:00)

 

Grupa 2

Vineri, 29 martie

FCM Ungheni – Iskra Rîbnița (Ungheni, stadionul Municipal, ora 15:00)

CF Olimp Comrat – Real Succes Chișinău (Comrat, stadionul Orășenesc, ora 15:00)

 

Sâmbătă, 30 martie

Speranis Nisporeni – FC Fălești (Nisporeni, Liceul Teoretic M. Eliade, ora 15:00)

Accesul spectatorilor la toate meciurile va fi liber.

 

Liga 2 Seria Nord, etapa 15

Sâmbătă, 30 martie

FC Grănicerul Glodeni – FC Pepeni (Stadionul Glodeni, ora 15:00)

FC Țarigrad – FC Inter Soroca (Stadionul Țarigrad, ora 15:00)

CF Rîșcani – CF Olimpia Bălți (Stadionul Rîșcani, ora 15:00)

Vulturii Cutezători Sîngerei – EFA Visoca (Stadionul Sîngerei, ora 15:00)

CF Locomotiva Ocnita – CF Edineț (Stadionul orășenesc Ocnița, ora 15:00)

 

Liga 2 Seria Sud, etapa 15

Sâmbătă, 30 martie

FC Slobozia Mare – CSF La Familia Bender (Stadionul Slobozia Mare, ora 15:00)

FC Congaz – FC Socol Copceac (Stadionul Congaz, ora 15:00)

CSF Cricova – FC Chișinău (Stadionul Cricova, ora 15:00)

Constructorul Leova – CF Maiak Chirsova (Stadionul Leova, ora 15:00)

CF Ghidighici – FC Stăuceni (Stadionul Ghidighici, ora 15:00)

Codru Călărași – CS Atletic Strășeni (Stadionul Călărași, ora 15:00)

Accesul spectatorilor la toate meciurile va fi liber.

 

Ligile de juniori și copii

Vineri, 29 martie / Sâmbătă 30 martie / Duminică 31 septembrie / Luni 1 aprilie 

Liga Tineret, etapa 21

Liga Națională U 17, etapa 19

Liga Națională U 16, etapa 19

Liga Națională U 15, etapa 20

Liga Națională U 14, etapa 19

Liga Națională U 13, etapa 19

Liga Națională U 12, etapa 19

Liga Națională U 11, etapa 19

Liga Tineret 2, Turneu final, etapa 5

Liga A U 17, Turneu final, etapa 3

Liga A U 16, Turneu final, etapa 5

Liga A U 16, Nord Primăvara, etapa 4

Liga A U 16, Centru Primăvara, etapa 5

Liga A U 16, Est Primăvara, etapa 5

Liga A U 16, Sud Primăvara, etapa 3

Liga A U 15, Turneu final, etapa 5

Liga A U 15, Primăvara, Grupa A, etapa 5

Liga A U 15, Primăvara, Grupa B, etapa 5

Liga A U 14, Turneu final, etapa 5

Liga A U 14, Sud Primăvara, etapa 3

Liga A U 14, Est Primăvara, etapa 5

Liga A U 14, Nord Primăvara, etapa 4

Liga A U 14, Primăvara Centru Grupa A, etapa 5

Liga A U 14, Primăvara Centru Grupa B, etapa 5

Liga A U 13, Turneu final, etapa 5

Liga A U 13, Turneu final, Primăvara Grupa A, etapa 3

Liga A U 13, Turneu final, Primăvara Grupa B, etapa 3

Liga A U 12, Turneu final, etapa 5

Liga A U 12, Primăvara Nord Grupa A, etapa 3

Liga A U 12, Primăvara Nord Grupa B, etapa 3

Liga A U 12, Primăvara Est Grupa A, etapa 4

Liga A U 12, Primăvara Est Grupa B, etapa 4

Liga A U 12, Primăvara Sud Grupa A, etapa 3

Liga A U 12, Primăvara Sud Grupa B, etapa 3

Liga A U 12, Primăvara Centru, etapa 4

Liga A U 11, Turneu final, etapa 5

Liga A U 11, Primăvara Nord, etapa 3

Liga A U 11, Primăvara Sud, etapa 3

Liga A U 11, Primăvara Est, etapa 3

Liga A U 11, Primăvara Centru Grupa A, etapa 3

Liga A U 11, Primăvara Centru Grupa B, etapa 3

Liga WU 14 (Faza 1), etapa 13

Liga WU 12 Turneu final

Accesul spectatorilor la toate meciurile va fi liber.

Foto: FC Petrocub 

URMĂREȘTE-NE PE:

CITESTE SI

Ungaria lui Viktor Orban, implicată în achiziţionarea principalului post TV de ştiri european, Euronews(presă)

Ungaria lui Viktor Orban, implicată în achiziţionarea principalului post TV de ştiri european, Euronews(presă) Entităţi apropiate de premierul ungar Viktor Orban au participat în secret...

Un bărbat bănuit că ar fi organizatorul contrabandei cu peste 180 mii dolari depistați la postul vamal Vulcănești, reținut

Un bărbat bănuit că ar fi organizatorul contrabandei cu peste 180 mii dolari depistați la postul vamal Vulcănești, reținut Serviciul Vamal, de comun cu Procuratura pentru...

Hezbollah anunţă lansarea a zeci de rachete asupra Israelului

Hezbollah anunţă lansarea a zeci de rachete asupra Israelului Gruparea şiită libaneză Hezbollah, susţinută de Iran, a anunţat vineri că a lansat "zeci de rachete"...

Biden şterge o nouă serie de credite studenţeşti, de 7,4 miliarde de dolari

Biden şterge o nouă serie de credite studenţeşti, de 7,4 miliarde de dolari Administraţia preşedintelui american Joe Biden va anula credite de studii în valoare...

ȘTIRIPESURSE.RO

Loading RSS Feed

ULTIMELE ȘTIRI

Campanii publicitare
    sales banner

Html code here! Replace this with any non empty text and that's it.